همراهان عزیز فارس محتوا همانطور که در جریان هستید اینستاگرام پرطرفدارترین شبکه اجتماعی در جهان و ایران است. در این مقاله قصد داریم روش‌های ورود به اینستاگرام و مشکلات رایج مربوط به ورود به آن را بررسی کرده و راه‌ حل‌های برطرف ساختن آنها را نیز تا حد امکان شرح دهیم.

قبل از هر چیز به موارد زیر توجه ویژه داشته باشید؛

الف) پس از ثبت نام در اینستاگرام، به قسمت Personal information در بخش Edit profile مربوط به اکانت کاربری خود رفته و تمام بخش‌های ناقص را کامل کنید. سپس چنانچه ایمیل یا شماره همراهتان تاییدیه ندارند روی آن‌ها ضربه بزنید و کد ارسالی را در کادر مخصوص وارد کنید تا تایید شوند.

ب) نام کاربری، رمز عبور، ایمیل و شماره همراهی که برای اکانت خود انتخاب نموده‌اید را در جای امنی یادداشت کنید تا به هیچ عنوان از یادتان نرود.

ورود به اینستاگرام

ورود به اینستاگرام با نام کاربری یا یوزرنیم

رایج ترین و ساده‌ترین راه برای ورود به اینستاگرام، استفاده از یوزرنیم می‌باشد. به این صورت که در کادر اول در صفحه ورود، یوزرنیم اکانت خود و در ادامه کلمه عبور را وارد کرده تا وارد پیج شوید.

ورود به اینستاگرام با ایمیل

در کادر اول در صفحه ورود ایمیلی مربوط به اکانت خود را وارد و سپس با وارد کردن رمز وارد پیج شوید.

توجه داشته باشید که فقط به شرطی می‌توانید از این قابلیت در ورود استفاده کنید که قبلا ایمیل خود را در بخش Edit Profile پیج خود وارد کرده و آن را تایید کرده باشید.

ورود به اینستاگرام با شماره موبایل

در کادر اول در صفحه ورود شماره موبایل خود را با صفر اول و یا بدون صفر (به صورت بین المللی) به عنوان مثال 989014141401+ یا 09014141401 وارد کنید، سپس رمز عبور خود را وارد کرده و همچنین در صورت فعال بودن ورود دو مرحله ای به اینستاگرام، لازم است کد پیامک شده را در کادر مخصوص وارد نمائید تا بتوانید وارد پیج شوید.

توجه داشته باشید که فقط به شرطی می‌توانید از این قابلیت در ورود استفاده کنید که قبلا شماره همراه خود را در بخش Edit Profile پیج خود وارد کرده و آن را تایید کرده باشید.

بیش تر بخوانید:  منظور از کپشن در اینستا چیست به همراه نکات کپشن نویسی

ورود به اینستاگرام از طریق سایت

برای ورود از طریق سایت کافیست به آدرس instagram.com مراجعه کرده و در کادر اول می توانید به دلخواه؛ یوزرنیم، شماره تلفن یا ایمیل خود را وارد نمائید و در کادر دوم می توانید کلمه عبور یا رمز خود را وارد کرده و در نهایت روی گزینه Login کلیک کنید.

توجه داشته باشید چنانچه ورود دو مرحله ای اینستاگرام را فعال کرده باشید، اینستاگرام پیش از انتقال شما به پیجتان، یک پیامک حاوی کد محرمانه برای شما ارسال خواهد کرد که باید با وارد کردن آن کد در کادر مخصوصش، هویت خود را به اینستاگرام اثبات کنید تا به شما اجازه ورود بدهد.

ورود به اینستاگرام فارسی

صفحه ورود به اینستاگرام همیشه به زبان انگلیسی بوده است و تا به حال صفحه فارسی طراحی نشده است اما با توجه به استقبال پر شور فارسی زبانان دنیا امکان دارد که در آینده‌ی نه چندان دور این قابلیت به اینستاگرام افزوده گردد. اگرچه شما می توانید برخی از نرم افزارهای غیر رسمی اینستاگرام که زبان فارسی دارند را از سایت های مختلف دانلود کرده و استفاده کنید (هر چند به دلیل امنیت پایین این نرم افزارها توصیه میکنیم تا حد امکان سمت آنها نروید).

حل مشکل ورود به اینستاگرام

خطای “The username you entered doesn’t belong to an account. Please check your username and try again”

خطای فوق به معنی اشتباه بودن یوزرنیم و یا موجود نبودن آن است. این خطا به ما می‌گوید یوزرنیمی که وارد نموده‌ایم، متعلق به هیچ اکانتی نیست یا به عبارتی دیگر چنین اکانتی تاکنون ساخته نشده است. این اخطار در برخی از مواقع که پیج شما غیرفعال و یا دیسیبل (disable) شده باشد نیز نمایش داده می‌شود.

راهنمایی 1: از دوستان و فالوورهای خود بخواهید که یوزنیم صحیح شما را از لیست فالوورهای خود ببینند و به شما بگویند.
راهنمایی 2: در صورتی که همچنان مشکل حل نشد به صفحه آموزش بازگرداندن حساب کاربری اینستاگرام مراجعه کنید.

بیش تر بخوانید:  تولید محتوا چیست و تولید کننده محتوا چه وظیفه ای دارد؟

خطای “Sorry, your password was incorrect. Please double-check your password” و راه حل آن

در برخی از مواقع پس از وارد کردن اطلاعات اکانت خود با این خطا مواجه می‌شویم. این خطا به ما می‌گوید که پسوورد را اشتباه وارد کرده‌ایم و لازم است مجددا و به طور صحیح وارد نمائیم.

راهنمایی 1: زبان کیبورد خود را چک کنید و چنانچه با زبانی که رمزتان را تعریف نموده‌اید مغایرت داشت آن را تغییر بدهید.
راهنمایی 2: دکمه چشم در سمت راست کادر مخصوص به ورود رمز را بزنید تا اجازه دیدن پسوردی که تایپ می‌کنید را داشته باشید سپس با آگاهی رمزتان را وارد نمایید.

خطای “There was a problem with your request” و راه حل آن

اغلب در برخی از اوقات که از طریق نرم افزار اینستاگرام برای ورود به اکانت خود تلاش می‌کنید این مشکل پیش می‌آید، که آن هم به علت وجود ایراد از سمت سرورهای اینستاگرام می‌باشد.

راهنمایی: برای وارد شدن به اکانت خود، از طریق سایت و یا مرورگر اقدام کنید.

فراموش کردن پسوورد و رمز اینستاگرام

در صورتیکه از تمام روش هایی که در بالا توضیح دادیم برای ورود استفاده کردید و نشد و از طرفی مطمئن هستید که اطلاعاتتان از جمله؛ یوزرنیم، تلفن، ایمیل و همچنین پسوورد اکانت اینستاگرام خود را صحیح وارد کرده‌اید و همچنان اخطار اشتباه بودن بودن رمز را دریافت می کنید، لازم است که رمز اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنید.

فراموشی پسورد اینستاگرام و بازیابی رمز اینستاگرام

در ابتدا برای ورود به صفحه بازیابی رمز اینستاگرام کافیست روی forget password کلیک کنید.

اکنون از طریق یوزرنیم، شماره تلفن و یا ایمیل قادر خواهید بود رمز اینستاگرام خود را بازیابی کنید که حالت‌های مختلف را در ادامه شرح خواهیم داد.

بازیابی رمز اینستاگرام با یوزرنیم

یوزرنیم خود را در کادر صفحه بازیابی وارد نمایید. این حالت برای زمانی است که شما دقیقا نمی‌دانید کدام ایمیل و کدام شماره تلفن را قبلا به پیج اضافه کرده‌اید. پس از ورود یوزرنیم و انتخاب گزینه send login link، اینستاگرام لینک تغییر پسوورد را به ایمیل و یا شماره همراهتان ارسال می‌کند.

بیش تر بخوانید:  محتوای همیشه سبز چیست؟

زمانی که شما بر روی گزینه send login link کلیک می‌کنید، پیش نمایشی از شکل اختصاری ایمیلی و یا شماره ای که لینک به آن ارسال شده است برایتان نمایش داده می‌شود که بتوانید به یاد بیاورید باید به کدام ایمیل و یا شماره تلفن مراجعه کنید.

سپس به ایمیل و یا تلفن مورد نظر مراجعه کرده و روی لینک دریافتی کلیک کنید و پس از وارد شدن به صفحه مخصوص، پسوورد جدید خود را وارد کرده و تایید نمائید. اکنون پیج شما با پسوورد جدید قابل بازگشایی خواهد بود که کافیست به یکی از روشهایی که در بالا اشاره شد وارد پیج شوید.

بازیابی رمز اینستاگرام با شماره تلفن (از طریق پیامک)

کافیست در صفحه بازیابی، شماره تلفن همراه خود را وارد نمائید. اکنون لینک موردنظر شما به طور مستقیم به تلفن همراهتان پیامک خواهد شد که می توانید وارد لینک شوید و کلمه عبور جدید خود را تعریف نمائید.

بازیابی رمز اینستاگرام با ایمیل

کافیست در صفحه بازیابی، ایمیل خود را وارد نمائید. اکنون لینک موردنظر شما به طور مستقیم به ایمیلتان ارسال خواهد شد که می توانید وارد ایمیل شده و روی  لینک کلیک کنید و کلمه عبور جدید خود را تعریف نمائید.

بازیابی رمز اینستاگرام بدون ایمیل و شماره تلفن

بدون ورود ایمیل و شماره تلفن تنها قادر خواهید بود از طریق یوزرنیم اقدام به ورود نمائید. در صورتیکه به شماره همراه و یا ایمیل خود دسترسی نداشته باشید، امکان ورود به پیج تحت هیچ شرایطی برای شما امکان پذیر نخواهد بود.

سخن پایانی

دوستان و همراهان همیشگی فارس محتوا امیدواریم از این مطلب هم استفاده مفید و مناسب را برده باشید. هرگونه نظر یا پیشنهادی در مورد این مطلب یا کل سایت دارید در قسمت نظرات بیان کنید که بتوانیم جوابگوی شما عزیزان باشیم.

امتیاز این صفحه: