هدف از بازاریابی محتوا چیست و چه تاثیری در سئو و بهبود سایتمان دارد؟ احتمالا بعد از این که آموختید چگونه تولید محتوا کنید، این سوالی است که ذهن خیلی از شما را به خود مشغول کرده است. بر هیچ کس پنهان نیست که روش سنتی بازاریابی، از آنچه در گذشته برای دستیابی به آینده نگری و تبدیل هدایت به مشتری وجود داشته است، کمتر موثر است. به همین دلیل بازاریابی محتوا به روشی محبوب برای دستیابی و جذب مخاطبان هدف تبدیل شده است.

در این مقاله ما قصد داریم تا به طور کامل توضیح دهیم که بازاریابی محتوا چیست و چه هدفی دارد؟ و شما چگونه می توانید به کمک بازاریابی محتوا، سایت خود را تبلیغ (promote) کنید و رتبه های بهتری در موتورهای جستتجو کسب کنید.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا در واقع نوعی بازاریابی در جهت رشد کسب و کار شما میباشد که باید مطالبی که تولید میشود کاملا در ارتباط با خدمات و محصولاتی باشد که ارائه میدهید. محتوای تولید شده باید به گونه ای باشد که مخاطبان با خواندن یا تماشای آن ترغیب به دنبال کردن شما شوند و با ارائه توضیحاتی با معایب، خدمات، مزایا و دیگر ویژگی های آنها آشنا شوند، سپس تصمیم بگیرند که از محصولات و خدمات شما استفاده کنند یا خیر. هرچه تولید محتوای شما و همچنین محصولاتتان از کیفیت بیشتری برخوردار باشد میتواند مخاطبان بیشتری را به مشتری واقعی خود تبدیل کنید. به این استراتژی بازاریابی محتوا گفته میشود.

توجه داشته باشید بازاریابی محتوا فقط شامل تولید محتوای متنی نمیشود بلکه برای برخی از شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام باید استراتژی خاصی را برای تولید محتوای آن استفاده کرد تا بتوانید  مخاطبان جدیدی را جذب کنید و در راستای آن فروش بیشتری داشته باشید.

هدف از بازاریابی محتوا چیست؟

بهتر است بدانید امروزه بیش از 86 درصد کسب و کارهای اینترنتی از بازاریابی محتوا برای بهبود رتبه سایت خود استفاده میکنند. یکی از فاکتورهایی که به کمک آن میتوانید در موتور جستجوی گوگل جایگاه بهتری برای سایت خود بگیرید تولید محتوای غیر کپی و با کیفیت است به طوریکه بتواند نیاز کاربران را برطرف کند. در صورتی که کاربران حس کنند مطالب شما میتواند نیاز دیگر اطرافیانشان را برطرف نماید محتوای شما را با دیگران به اشتراک می گذارند. همین امر میتواند به سئو سایت شما نیز کمک کند.

به طور کلی هدف از بازاریابی محتوا جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قبلی نیز میباشد که این امر با یک برنامه ریزی دقیق و تولید محتوای با ارزش تحقق پیدا خواهد کرد. توصیه میکنیم در هنگام تولید محتوا موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • مخاطبان هدف خود را بشناسید و با توجه به آن محتوا تولید کنید.
 • در نظر داشته باشید محتوای تولید شده برای مخاطب چه سودی خواهد داشت و کدام نیاز آن را حل میکند.
 • محتوا در چه فرمتی تولید شود بازخورد بیشتری خواهد داشت؟
 • چگونه میتوان یک محتوای منحصر به فرد تولید کرد؟
بازاریابی محتوایی چیست؟

تفاوت بازاریابی محتوا و تبلیغات:

برخی از افراد بر این باورند که به جای اینکه وقت و هزینه برای بازاریابی محتوایی صرف کنند برای محصولات و خدمات خود تبلیغات کنند زودتر به فروش بالایی میرسند. در صورتی که این باور کاملا غلطی است، چرا که بازاریابی محتوا از جهت های مختلف با تبلیغات متفاوت است. در استراتژی بازاریابی محتوا، محتوای تولید شده در شبکه ها و رسانه هایی منتشر میشود که زیر نظر مالکیت صاحب کسب و کار است ولی در تبلیغات به گونه ای است که محتوای مربوطه در دیگر رسانه ها منتشر میشود.

از طریق بازاریابی محتوایی میتوانید در بلند مدت به فروشی که مدنظرتان است برسید که اصلا قابل مقایسه با فروش از طریق تبلیغات نیست. در واقع با تبلیغات به فروش بالای محصولاتتان نخواهید رسید. برای کسب و کارهایی که اهداف بلند مدتی دارند با اینکه بازاریابی محتوا پروسه زمان بری است ولی در طول زمان مانند معجزه برایشان عمل میکند.

با استفاده از تبلیغات شاید زودتر به جواب دهی برسید ولی عمر آن کوتاه است و آن نتیجه ای که انتظارش دارید را نخواهید گرفت.گاهی تبلیغات برای مخاطبان ایجاد مزاحمت و ناراحتی میکند به همین خاطر خاصیت جذب زیادی ندارد اما بازاریابی محتوا هیچ گونه مزاحمتی برای کاربران نخواهد داشت و خاصیت جذب آن چند برابر تبلیغات است.

علاوه بر همه مواردی که ذکر شد تبلیغات هزینه های بسیار زیادی دارد ولی بازاریابی محتوا آنچنان هزینه ندارد. بنابراین با استفاده از استراتژی بازاریابی محتوا هم به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید و هم متحمل هزینه های گزاف تبلیغات نخواهید شد.

چرا به بازاریابی محتوا نیاز داریم؟

بازاریابی محتوا به کسب و کارهای اینترنتی برای افزایش ترافیک سایتشان کمک میکند تا از منابع قابل اعتماد و ارزان استفاده نمایند و آن منابع را به درستی مدیریت کنند. توجه داشته باشید که تنها پست های سایت یا وبلاگ به افزایش ترافیک کمک نخواهد کرد. بنابراین در ادامه اهمیت نیاز کسب و کارها به تولید محتوا را بررسی میکنیم.

 • ایجاد اعتماد کاربران

در درجه اول مخاطبان باید به اطلاعاتی که شما در مورد محصولاتتان ارائه میدهید اعتماد کنند. اعتماد مخاطبان با خرید آنها ارتباط کاملا مستقیمی دارد به این معنا که هرچه اعتماد مشتریان به محصولات و خدمات شما بیشتر باشد احتمال خرید توسط آنها بیشتر خواهد شد. در واقع مخاطبان به طور مستمر محتوای یک برند را مطالعه میکنند، بنابراین براساس محتوای تولید شده نظرشان به برند شما نه فقط از لحاظ اعتبار و با ارزش بودن آن بلکه از لحاظ علاقه مندی به برند نیز تغییر میکند.

 • آگاهی از برند 

یکی از اهداف بازاریابی محتوا بالا رفتن آگاهی مخاطبان از محصولات و خدمات شما است. زمانی که مشتری به ارزشمند بودن محتوا پی ببرد قطعا به آن عکس العمل نشان خواهد داد. در واقع این بیانگر تخصص آن برند است. معمولا محتواهای در ارتباط با این هدف در قالب های ویدئوهای جذاب، وبینار و اینفوگرافیک تولید میشوند. البته اندازه گیری میزان رسیدن به هدف موردنظر کار سختی است اما با تلفیق کردن برخی از دادها و معیارها با همدیگر میشود میزان آگاهی مخاطبان از برند را اندازه گیری کرد. از جمله روش های اندازه گیری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میتوانید از طریق نظر سنجی نرخ رشد کسب و کارتان را اندازه گیری کنید.
  • میتوانید میزان ترافیک سایتتان را اندازه گیری کنید.
  • میتوانید از طریق مقدار جستجوهای انجام گرفته را اندازه گیری کنید
  • میتوانید تعداد منشن های نام برندتان را در شبکه های اجتماعی اندازه گیری کنید.
 • بهبود بخشیدن به سئو (SEO) سایت

هرچه محتوای تولید شده شما کیفیت بهتری داشته باشد طبیعتا کاربران بیشتری جذب سایتتان خواهند شد که افزایش میزان ترافیک سایت را به همراه دارد. همانطور که میدانید الگوریتم های گوگل روز به روز در حال تغییر هستند ولی تا هنگامی که شما به طور مستمر محتوایی ایجاد کنید که متناسب با نیاز کاربر باشد و کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان در آن به کار رفته باشد و همچنین محتواهای خود را هرچند وقت یک بار به روز رسانی کنید، سایت شما در موتور جستجو گوگل رتبه بالاتری خواهد داشت. این فرایند به سئو سایت شما نیز کمک خواهد کرد.

 • تولید Lead یا سرنخ بازاریابی

 هر تجارت و کسب و کاری با ساختن اعتماد و دادن آگاهی به مخاطبان میتواند باعث محبوبیت شود. ولی یکی از اهداف بسیار مهم بازاریابی محتوا تولید lead یا همان سرنخ بازاریابی تحت عنوان نتیجه بازاریابی محتوا است. بازاریابی محتوا موجب میشود افرادی که با برند شما آشنایی ندارند به واسطه مطالب مفید و ارزشمند محتواها، کسب و کارشما را بشناسند. مهم ترین و اصلی ترین هدف بازاریابی محتوا تبدیل کردن ترافیک سایت به lead و در نتیجه پرورش leadها به چرخه خرید و تبدیل کردن آنها به خریدار میباشد. محتواهایی که در ارتباط با چنین هدفی تولید میشوند را میتوانید در قالب های ایبوک،مطالعات موردی و مقالات ایجاد کنید.

 • جذب مخاطبان ایده آل

در روند بازاریابی محتوا لیدها نقش بسیار مهمی دارند، ولی لیدهای (lead) بی کیفیت هم موجب میشوند تمامی منابع شما از بین بروند. در بازاریابی محتوا شما باید به دنبال جذب کردن مشتری بالقوه و واقعی باشید. یکی از نکات مثبت در بازاریابی محتوا این است که تنها کسانی که به برند و کسب و کار شما علاقه مند هستند محتواهای شما را دنبال میکنند. به همین خاطر کاربرانی که درمورد کسب و کار شما در موتور جستجو گوگل سرچ میکنند بعد از مطالعه محتوا آنها در فرم مورد نظر سایت ثبت نام خواهند کرد، این ها همان افرادی هستند که میتوانید روی آنها سرمایه گذاری کنید.

 • تبدیل مخاطبان به lead

برای اینکه بتوانید لید ایجاد کنید از سفر مشتری کمک بگیرید. سفر مشتری سه مرحله آگاهی، ملاحظات و تصمیم گیری را شامل میشود. محتوای ارائه شده در صورتی که کیفیت بالایی داشته باشد مشتری آن را مرحله به مرحله دنبال خواهد کرد تا جایی که آن به مشتری واقعی تبدیل شود.

در مرحله آگاهی کاربر متوجه مشکلی خواهد شد که برای پیدا کردن جواب آن از موتور جستجو گوگل کمک میگیرد. بعد از جستجو به سایت شما میرسد و برای رسیدن به راه حل محتوای مربوطه را مطالعه میکند. سپس برای رسیدن به پاسخ کامل تر محتوا را دنبال میکند این به این معنا است که سایت شما کاملا تخصصی است و همین امر موجب اعتماد بشتر مخاطب به شما خواهد شد.

در مرحله ملاحظات کاربر پاسخ مشکل یا سؤال خود را از طریق محتواهایی که تولید کرده اید اعم از محتوای متنی، تصویری یا ویدئویی دریافت کند چراکه در این مرحله به شما اعتماد کرده و مطمئن شده که در سایت شما میتوانید راه حل مشکلش را پیدا کند.

در مرحله آخر یعنی تصمصم گیری مخاطب بعد از بررسی سایت شما از جهات مختلف، تصمیم میگیرد خدمات یا محصولات شما را خریداری یا استفاده کند. این مرحله به این معنا است که شما در زمینه بازاریابی محتوا موفق عمل کرده کرده اید زیرا کاربر سایت را به خریدار تبدیل کرده اید.

 • اشتراک گذاری محتوا توسط کاربران

یکی از بهترین روش هایی که موجب میشود سایت شما در معرض دید افراد بیشتری قرار بگیرد اشتراک گذاری محتواهای تولید شده توسط لیدها و مشتریان شما است. در واقع یکی از مزایای بازاریابی محتوا قابلیت اشتراک گذاری توسط مخاطبان است. هر مخاطب این امکان را دارد که محتوای شما را از طریق فوروارد کردن ایمیل و به اشتراک گذاشتن آن در شبکه های اجتماعی به عنوان پست منتشر کند. هرچه محتوای شما توسط کاربران بیشتری به اشتراک گذاشته شود مخاطبان بیشتری جذب خواهید کرد.

 • بازگشت مخاطب به سایت از طریق بازاریابی محتوا

هر فردی برای اینکه به یک سایتی دوباره بازگردد حتما نیاز به یک دلیل قانع کننده دارد. در صورتی کاربران مجددا به سایت شما بازمیگردند که به شما برندتان اعتماد داشته باشند. زمانی که محتوایی آموزنده و مفید تولید میکنید باعث میشود با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید و به یک منبع مطمئن و قابل اعتماد برای آنها تبدیل شوید. به روز رسانی محتوای جذاب به طور مداوم و هفتگی در نهایت منجر به بازگشت کاربران برای دریافت مطالب جدید و مفید در سایت میشود. درگیر کردن مخاطبان توسط ایمیل و انواع جوامع آنلاین میتواند در موفقیت کسب و کارتان نیز تأثیر گذار باشد.

دیگر استراتژی های بازاریابی

علاوه بر بازاریابی محتوایی، محتوای ارزشمند و خوب برای موفق بودن در دیگر استراتژی های بازاریابی اهمیت زیادی دارد. بهینه کردن سایت برای موتور جستجو گوگل و کاربران یا به عبارتی همان سئو (SEO) و بازایابی در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام از استراتژی هایی هستند که به شدت تحت تأثیر محتوای مفید میباشند. بازاریابی محتوا در فرمت های دیگر همچون برگه هایچرینت شده، ویدئو، موبایل، شبکه های اجتماعی تولید و توزیع شود.

افزایش نرخ بازگشت سرمایه

بازاریابی محتوا در مقایسه با دیگر استراتژی ها هزینه چندانی ندارد و تنها نیاز به صرف زمان دارد. این روش از نظر اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه است. به طور کلی هزینه بازاریابی محتوا 62 درصد کمتر از دیگر روش های بازاریابی های سنتی است، ولی تأثیرگذاری آن در جذب مشتری 3 برابر میباشد. همانطور که گفته شد این روش نیازمند زمان است؛ بنابراین ممکن است در ماه های اول به نتیجه که انتظارش را دارید نرسید. اما در طول زمان باعث افزایش نرخ بازگشت سرمایه شما میشود.

مثال های بازاریابی محتوا

امروزه بازاریابی محتوا یکی از بروزترین و در عین حال مؤثرترین استراتژی های بازاریابی است. با توجه به آماری که توسط شورای محتوای سفارشی انجام شده است، 72 درصد از بازاریابان به این نتیجه رسیده اند که بازاریابی محتوا نسبت به تبلیغات مجله ای بهتر میتواند باعث بازگشت سرمایه صاحبان کسب و کار شود. همچنین 69 درصد افراد به این باور رسیده اند که بازاریابی محتوا بهتر از دیگر روش های بازاریابی از جمله ایمیل مارکتینگ است. البته با وجود این آمار هنوز هم هستند افرادی که نسبت به بازاریابی محتوا کمی تردید دارند. در ادامه تعدادی از شرکت هایی را معرفی میکنیم که از طریق بازاریابی محتوای درست و مؤثر پیشرفت داشته اند. بنابراین با مطرح کردن چنین مثال هایی قصد داریم اگر هنوز درمورد قدرت این روش شک دارید با خواندن داستان های موفق بازاریابی محتوا به این استاراتژی یقین پیدا کنید.

بلاگ هاب اسپات (HubSpot)

هاب اسپات یکی از وبلاگ است که در بحث بازاریابی محتوا در لیست موفق ترین و بهترین نمونه ها قرار دارد. در واقع بازاریابی ربایشی یا (inbound marketing) برای بار اول توسط این بلگ معرفی و درمورد آن محتوا ایجاد شد. هاب اسپات شرکتی است که انواع نرم افزارها را از طریق بازاریابی ربایشی تبیلغ میکند و توسعه میدهد. این وبلاگ برای توسعه کسب و کار خود به جای هزینه کردن برای تبلیغات از استراتژی بازاریابی محتوا استفاده کرد. شرکت هاب اسپات با ایجاد یک وبلاگ فوق العاده و تولید محتوای ارزشمند در مورد بازاریابی دیجیتال به مخاطبان خود ارائه کرد که توسط آنها توانست مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کند و به شرکت و برند خود اعتبار ببخشد.

وبلاگ هاب اسپات (HubSpot) به دلیل اینکه محتواهای ارزشمند خود را در فرمت های مختلف ( ایبوک، ویدئوهای آموزشی، مقالات، اینفوگرافیک، وبینار و…) تولید میکند به یک مرجع قابل اعتماد و ابزار اصلی برای کارشناسان بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است. استراتژی بازاریابی محتوا موجب شد حتی افرادی که هاب اسپات را نمیشناختند و جز مخاطبان آن نبودند از مطالب هاب اسپات به عنوان یک مرجع مطمئن برای آموزش بهره مند شوند. محتواهایی که در بلگ هاب اسپات قرار داده میشوند بسیار جذاب، مرتبط و با کیفیت است و تمامی فاکتورهای لازم برای قرار گرفتن در رتبه های بالای گوگل را دارد.

وب‌سایت دیجی کالا مگ

دیجی کالا مگ، یکی از سرویس های جانبی دیجی کالا محسوب میشود که در سایت خود محتواهای به روز و مفید منتشر میکند. محتواهای آن در فرمت های متفاوتی مانند ( مقاله، پادکست، مصاحبه و ویدئو و…) و در مورد موضوعات مختلفی همچون اخبار دیجی کالا، اخبار تکنولوژی و فناوری، مقالات مربوز به دیجیتال، سرگرمی، نقد و تحلیل بازی ها، اپلیکیشن ها، موسیقی و… تولید میشوند. سایت دیجی کالا برای افرادی که علاقه مند به اخبار روز دیجیتال و تکنولوژی در دنیا هستند یک منبع بسیار خوب و ارزشمند محسوب میشود. علاوه بر این محتواهای دیجی کالا مگ در کسب و کار اصلی دیجی کالا تأثیرگذار است، به این گونه که مخاطبان دیجیکالا مگ با مطالعه اخبارهای دیجی کالا به احتمال زیاد به دیجی کالا علاقه مند میشوند. برهمین اساس سایت دیجی کالا مگ با توجه به محتواهای ختلف و متنوعی که ایجاد میکند میتواند روی اعتبار دیجی کالا تأثیر به سطایی داشته باشد.

ابزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی Hootsuite:

یکی از ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی Hootsuite است که به کمک آن میتوان همزمان تمامی اکانت های شبکه های اجتماعی را مدیریت کرد. تیم تولید محتوای این ابزار برای بهتر نتیجه گرفتن در این زمینه از وایرال یک ویدئو با ایده ای بسیار جذاب توجه مخاطبان را به خود جلب کرده اند. کمپین بازاریابی این گونه محتوا Game of Social Thrones نام گرفت که الهام گرفته از سریال پرطرفدار Game of Thrones بود. اگر شما یکی از علاقه مندان به این سریال هستید بدون شک میتوانید میزان تأثیر گذاری این ویدئو را روی مخاطبان پیش بینی کنید. در صورتی که از طرفداران این سریال باشید میتوانید حدس بزنید که تیتراژ آغازین و همچنین موزیک آن به چه اندازه در جذب مخاطب مؤثر است. افرادی که این ویدئو را مشاهده میکنند ترغیب میشوند و و به دنبال اطلاعات بیشتر درمورد Hootsuite میروند. به کارگیری احساسات و عواطف از ترفندهایی است که درتولید این محتوا مورداستفاده قرار گرفته است تا مخاطبان را بدون هیچ رویکرد تبلیغاتی و به سمت این ابزار هدایت کند.

 

استراتژی بازاریابی محتوا

برای درک بهتر پتانسیل و ظرفیت فضای بازاریابی محتوا نیاز به برنامه ریزی و استراتژی دارید.  شاید به نظر کار ساده ای باشد ولی تدوین برنامه بازاریابی محتوا مرحله ای است که اکثر بازاریابان محتوا نسبت به آن بی توجه اند و اهمیتی به آن نمیدهد. طبق آمار به دست آمده 72 درصد بازاریابان از داشتن استراتژی محتوای منظم و یکپارچه محرومند و تنها 29 درصد بازاریابان به طور کاملا اتوماتیک و سیستمی محتوا را مجددا با اهداف جدید مورد استفاده قرار میدهند.  داشتن چنین برنامه ای نیاز به آنالیز و بررسی بازاریابان دارد برای قسمت هایی که در روند کارشان تأثیرگذار بوده و قسمت هایی که در آینده قصد رسیدن به آن را دارند.

انواع بازاریابی محتوا

زمانی که از انواع بازاریابی محتوا صحبت به میان می آید تصمیم گیری در مورد اینکه در بین انواع مختلف آن کدام یک برای برند و کسب و کار شما گزینه مناسب تری است کار ساده ای نیست. در واقع مهمترین مسئله انتخاب روش صحیح برای ارتقای اوضاع کسب و کار شما است. در ادامه برخی از بهترین و موفق ترین انواع بازاریابی محتوا را معرفی میکنیم:

وبلاگ

ایجاد یک وبلاگ به گونه ای که با محصولات و خدمات شما و همچنین بازار آنها مطابقت داشته باشد میتواند برای مخاطبان شما جذابیت ایجاد کند. ایجاد وبلاگ روشی کم هزینه برای بالا رفتن ترافیک طبیعی سایت میباشد. در هنگام نوشتن پست برای وبلاگ خود در نظر داشته باشید که محتوایی که تولید میشود از لحاظ سئو بهینه باشد، از یک روش خوشه ای یا ستونی برای مدیریت مباحث وبلاگ خود استفاده کنید و توجه داشته باشید محتوای تولید شده مرتبط با محصولات و خدماتتان باشد.

ویدئو

تولید محتوا در فرمت ویدئو نسبت به محتواهای متنی در جذب مشتری موفق تر عمل میکند. ویدئوها مخاطب را  به سرعت درگیر میکند. براساس تحقیقاتی که HubSpot انجام داده است 54 درصد کاربران ترجیحشان این است که ویدئوهای مرتبط با برندهای مورد علاقه خود را ببینند. در نظر داشته باشید رسانه ای میتواند تطبیق پذیر باشد که محتواهای متنوعی را بتوان در صنعت مورد نظر درآن جای داد و همچنین بازار هدف را درگیر کرد.

اینفوگرافیک

محتواهای اینفوگرافیک بسیار سرگرم کننده و جذاب هستند به طوریکه میتوانند به یک برنامه بازاریابی با محتوای چشم نواز مانور بیشتری دهند که روشی بسیار گیرا برای ارائه آمار و فرایندهای شما هستند. اینفوگرافیک یک ابزار کم هزینه و در عین حال سریع برای بازایابی محتوا است. درک اطلاعات ارائه شده شما در چنین قالبی برای مخاطب راحت تر است. همچنین اگر داده ها و اطلاعات شما پیچیده باشد با استفاده از اینفوگرافیک میتوانید هم ساده تر آنهارا بیان کنید و هم برای  برند خود اعتبار سازی کنید.

کتاب های الکترونیکی

اگر تا به حال کتاب الکترونیکی برای برند یا محصولات خود منتشر نکرده اید بهتر است بدانید کتاب های الکترونیکی روشی با ارزش برای ارائه اطلاعات به مخاطبان و مشتریان واقعی میباشند.

محتواهای تولید شده توسط کاربر

محتواهای تولید شده توسط کاربران یک روش فوق العاده شگفت انگیز برای بازاریابی است چراکه موجب جذب مشتری میشود. مردم به محتوایی که توسط افرادی مثل خودشان تولید شود بیشتر و راحت تر اعتماد میکنند.

 اینفلوئنسرمارکتینگ

اینفلوئنسرها برای یک بازاریابی میتواندد بسیار مفید باشند و داشتن اینفلوئنسرها در تبلیغات محتوای شما میتواند مخاطبانی که  در گذشته نتوانسته اید به آنها دسترسی پیدا کنید به سمت خود جذب کنید.