کاربران گرامی فارس محتوا، حتما تا به حال دو اصطلاح پر کاربرد تگ کردن و منشن کردن در اینستاگرام یا به عبارتی Tag & Mention به گوشتان خورده است. این دو قابلیت در واقع دو نمونه از مهم‌ترین و جالب‌ترین ویژگی‌های پلتفرم اینستاگرام محسوب می‌شوند. ما در این مقاله قصد داریم که ابتدا به شما یاد بدهیم منشن کردن در اینستا یعنی چی و همینطور تگ کردن را آموزش دهیم. سپس، تمامی سوالات و موضوعات مربوط به تفاوت میان تگ کردن و منشن کردن در اینستاگرام را خدمت حضور شما عزیزان شرح دهیم.

تگ کردن در اینستاگرام چیست؟

تگ (tag) کردن یعنی: در پست یا استوری، آیدی اینستاگرام افراد را برچسب و علامت زدن. فرض کنید می‌خواهید یک عکس دسته جمعی را انتشار دهید؛ برای معرفی افراد داخل عکس، می‌توانید آیدی هر فردی را روی تصویرش تگ کرده (به شرطی که دارای اکانت اینستاگرام باشند) و به نام آنها اشاره کنید، در این حالت از قابلیت تگ کردن می‌توانید استفاده کنید. برای تگ کردن کافی است از @ قبل از آیدی اینستاگرام افراد استفاده کنید.

تگ کردن در اینستاگرام چیست؟

منشن کردن در اینستاگرام چیست؟

منشن کردن (Mention) در اینستاگرام یعنی: شخص یا پیجی را مخاطب قرار دادن یا نام او را جایی ذکر کردن. به عنوان مثال در عکسی که منتشر کرده‌اید، برخی از اشخاص حضور ندارند. در این زمان می‌توانید نام آنها را که همان آیدی اینستاگرامشان است با @ در کپشن پست، بنویسید تا او منشن شود.

همچنین زمانی که قصد دارید به نظر هر کاربری پاسخ دهید، باید در پاسخی که می‌نویسید، نام او را منشن کنید تا معلوم شود او را مخاطب قرار داده‌اید.

منشن کردن در اینستاگرام چیست؟

فرق بین تگ کردن و منشن کردن چیست؟

در تگ کردن، اکانت اینستاگرام شخصی دیگر را فقط می‌توان در پستی که قصد انتشارش را داریم قراردهیم و به آن اشاره کنیم که معمولا با هدف تبادل صورت می‌گیرد. اما در منشن کردن دستمان بازتر است و می‌توانیم اکانت اینستاگرام شخص دیگر را هم در کپشن اینستاگرام مرتبط با هر پست، هم در قسمت نظرات هر پست و هم در استوری اینستاگرام بیاوریم و به آن اشاره کنیم.

بیش تر بخوانید:  پرسونا چیست و چگونه آن را طراحی کنیم؟

کاربرد تگ کردن در اینستاگرام چیست؟

با تگ شدن یک اکانت اینستاگرامی، افراد دیگر می‌توانند در قسمت مخصوص تگ ها در پروفایل کاربری شخص تگ شده، به آن پست دسترسی داشته باشند. در واقع تمامی پست هایی که کاربر موردنظر در آنها تگ شده است در این قسمت قابل مشاهده هستند.

از طرفی دیگر همانطور که در بالا توضیح دادیم تگ کردن آیدی اینستاگرام باعث می‌شود اشخاص موجود در عکس های دسته جمعی نیز شناخته شوند.

کاربرد منشن کردن در اینستاگرام چیست؟

وقتی کاربری منشن می‌شود بلافاصله در قسمت نوتیفیکیشن های پلترفرم اینستاگرام برای او پیامی ظاهر می‌شود به مضمون اینکه شخصی او را منشن کرده. همین عمل سبب آگاه سازی کاربر هدف شده و باعث می‌شود در صورت تمایل به محتوای منشن شده مراجعه کند.

آموزش منشن کردن در بیو اینستاگرام

در صورت منشن کردن اکانتی خاص، آن اکانت مورد نظر برای همه قابل مشاهده است. از این روش برای معرفی کردن صفحه کاری خود در صفحه شخصی یا بالعکس استفاده می‌شود. مراحل آن به ترتیب زیر است:

۱. به پروفایل خود رفته و بر روی دکمه Edit profile ضربه بزنید.

۲. در پنجره باز شده، بر روی گزینه Bio کلیک کنید تا باز شود.

۳. سپس در این قسمت، علامت@ را وارد کنید. پس از آن، نام اکانت صفحه خود را تایپ کنید. از داخل لیستی که ظاهر می شود نام اکانت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

۴. در آخر روی آیکون تیک بالای صفحه ضربه بزنید، تا تغییرات مورد نظر اعمال گردد.

۵. با انجام این کار، پس از تگ کردن نام اکانت مورد نظر خود را به صورت لینک در بیو پروفایل خود خواهید دید.

چگونه در استوری اینستاگرام فردی را منشن کنیم؟

برای استفاده از این قابلیت در اینستاگرام باید حتما از علامت @ استفاده کنید. سپس نام کاربری شخصی که می‌خواهید وی را از عکس و کلیپی آگاه کنید تایپ کنید.

در نهایت نام اکانت مورد نظر خود را از بین پیشنهادات انتخاب کنید. با این کار شخصی را که منشن کرده‌اید، می‌تواند بعد از ورود به اینستاگرام متوجه پیام شما شود.

بیش تر بخوانید:  آموزش کامل استوری اینستاگرام و ترفندهای آن

چه کسانی می‌توانند در اینستاگرام ما را به عکس‌های خود تگ کنند؟

هر کاربر اینستاگرام قادر به تگ کردن شما به عکس‌هایش خواهد بود، به غیر از کاربرانی که شما آن‌ها را بلاک کرده‌اید.

چه کسانی می‌توانند در اینستاگرام ما را منشن کنند؟

هر کاربر اینستاگرام قادر به تگ کردن شما به عکس‌هایش خواهد بود، حتی کاربرانی که شما آن‌ها را بلاک کرده‌اید. بله، افراد بلاک شده نیز در اینستاگرام قادر به منشن کردن شما خواهند بود اما زمانی که وی شما را منشن کند، هیچ اعلان یا نوتیفیکیشن در بخش Activity اکانتتان نمایش داده نمی‌شود.

چطور عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌ایم را از پروفایل اینستاگرام خود حذف کنیم؟

خوشبختانه اینستاگرام این قابلیت را فراهم کرده است تا کاربران آن دسته از عکس‌هایی که مورد پسندشان نیست و در آن‌ها تگ شده‌اند را از لیست عکس‌های تگ شده خود حذف کنند. برای انجام این عمل کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

از پروفایل خود و لیست عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌اید، عکس مورد نظر را انتخاب کنید.
با انگشت، اکانت تگ شده خود یا نام کاربر خود در عکس را لمس کنید.
گزینه Hide From My Profile را لمس کنید.
گزینه Done را انتخاب کنید.

چطور تگ شدن را محدود کنیم؟

شما می‌توانید از طریق تنظیمات اکانت خود هرگونه تگ شدن از طرف کاربران دیگر را محدود کنید. برای این کار فقط کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. ابتدا وارد قسمت تنظیمات (setting) در اکانت خود شوید.
  2. سپس وارد قسمت حریم شخصی (privacy) شوید
  3. طبق عکس بخش Tag را انتخاب کنید
  4. در آخر می توانید هر گونه محدود سازی را که مدنظرتان است در این قسمت انجام دهید.

چطور منشن شدن را محدود کنیم؟

شما می‌توانید از طریق تنظیمات اکانت خود هرگونه منشن شدن از طرف کاربران دیگر را محدود کنید. برای این کار فقط کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. ابتدا وارد قسمت تنظیمات (setting) در اکانت خود شوید.
  2. سپس وارد قسمت حریم شخصی (privacy) شوید
  3. طبق عکس بخش Mentions را انتخاب کنید
  4. در آخر می توانید هر گونه محدود سازی را که مدنظرتان است در این قسمت انجام دهید.
بیش تر بخوانید:  آموزش کامل IGTV اینستاگرام

چطور تگ شدن را محدود کنیم؟

آیا می توانیم در ویدئوهای خود افراد دیگر یا در عکس سایر کاربران فردی را تگ کنیم؟

اینستاگرام تا کنون همچین امکانی را برای کاربرانش فراهم نکرده است و در نتیجه قادر نخواهید بود که در ویدئوهایی که در اینستا قرار می دهید کسی را بخواهید تگ کنید. علاوه بر این، این امکان وجود ندارد که در عکسی که سایر کاربران قرار می دهند، بخواهید فرد دیگری را تگ کنید.

چگونه می توانیم عکس های تگ شده در آن ها را در ایسنتاگرام ببینیم؟

برای این کار شما باید به بخش پروفایل اکانت اینستاگرام خود بروید و بر روی آیکن که درون آن یک آدمک است کلیک کنید. در آن جا می توانید عکس هایی که در آن ها تگ شده اید را ببینید. همچنین می توانید این عکس ها را در پروفایل تان قرار دهید.

چه کسانی قادر به مشاهده عکس هایی که در آن ها تگ شده ایم هستند؟

اگر فردی شما را در عکس خود تگ کند، تمامی افرادی که به پروفایل آن فرد دسترسی دارند می توانند ببینند که شما را تگ کرده است. اگر اکانت شما خصوصی یا private باشند نمی توانند اکانت شما را ببینند ولی اگر عمومی باشد می توانند وارد پروفایل شخصی شما شوند.

کلام آخر

همراهان عزیز، در این مقاله سعی کردیم اطلاعات جامعی در رابطه با دو قابلیت تگ کردن و منشن کردن در اینستاگرام خدمتتان ارائه دهیم. تگ کردن و منشن کردن جزو کاربردی‌ترین قابلیت‌های این شبکه اجتماعی محسوب می‌شوند و به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرند. چنانچه در رابطه با این دو موضوع هرگونه سوال یا توضیحات بیشتری نیاز داشتید، می‌توانید در قسمت نظرات مطرح بفرمایید تا بتوانیم با جزئیات بیشتر شما را راهنمایی کنیم.

 

آیا به دنبال نویسندگان حرفه ای برای تولید محتوا هستید؟

فارس محتوا دارای بیست سال سابقه در زمینه خدمات تولید محتوا است و می تواند محتواهایی جذاب و منحصر به فرد را برای کسب و کارتان تولید کند. برای دریافت اطلاعات بیش تر وارد لینک زیر شوید.

سفارش تولید محتواهزینه تولید محتوا
2/5 - (15 امتیاز)

Privacy Preference Center