امروزه یکی از شاخص‌های مهم در ارزیابی کسب و کارها در اینستاگرام، میزان حضور و چگونگی فعالیت آنها در فضاهای مجازی است. در واقع یکی از آوردگاه‌های مهم هر تولید کننده/ ارائه دهندۀ خدمات، وب‌سایت‌های اینترنتی، صفحات اینستاگرامی و سایر فضاهای مجازی هستند که بتوانند مخاطبان خاص خود را جذب و آنها را تبدیل به مشتریان بالقوه، بالفعل، وفادار و سرانجام مشتریان خوشنود نمایند. اما به منظور تولید محتوای اینستاگرام بایداز چه ابزارها و نرم افزارهایی استفاده کنیم تا فضای مجازی ما از بالاترین راندمان حرفه‌ای برخوردار باشد؟ شرکت فارس محتوا در ادامۀ این مقدمه می‌خواهد شما را با انواع ابزارهای تولید محتوا اینستاگرام آشنا کند.

انواع محتواهای اینستاگرامی

معمولاً برای اینستاگرام می‌توانید محتواهایی از انواع زیر تولید کنید:

  • تصویری
  • ویدئویی
  • متنی

برای تولید هر کدام از محتواهای بالا نیاز به ابزار خاص همان محتوا است. امروزه ابزارهای زیادی به صورت آفلاین و آنلاین وجود دارند که کاربر قادر است با استفاده از آنها اقدام به تولید محتوای مورد نظر خود در اینستاگرام کند. شما با شناخت این ابزارها می توانید هر گونه محتوایی را که دلتان می خواهد و به راحتی برای پیج اینستای خود ایجاد کنید بدون اینکه نیاز به دانش خاصی داشته باشید.

بیش تر بخوانید:  آموزش جامع تولید محتوا در اینستاگرام

 بهترین ابزارهای تولید محتوای اینستاگرامی

ابزار تولید محتوا به هر وسیله‌ای گفته می‌شود که کاربر می‌تواند با استفاده از آن به خلق محتوا بپردازد. هر کدام از شبکه های اجتماعی ابزارهای منحصر به فردی دارند که به شما کمک می کنند تا محتواهای منحصر به فردی را بسازید که اینستاگرام نیز یکی از این شبکه ها می باشد. در ادامه لیست بهترین نرم افزارهای تولید محتوا اینستاگرام را به شما معرفی می کنیم.

بهترین ابزارهای تولید محتوای اینستاگرامی

1- نرم افزار Adobe spark

این نرم افزار یکی از کارآمدترین ابزارهای تولید محتوای تصویری به حساب می‌آید که با استفاده از آن می‌توان متن، تصویر و فیلم را با هم ترکیب کرد. Adobe spark یک نرم افزار سریع و ساده است و نیاز به مهارت بالایی ندارد. فایل‌های خروجی نرم‌افزار Adobe spark از کیفیت بسیار قابل قبولی برخوردارند.

2- اپلیکیشن Canva

با استفاده از اپلیکیشن کنوا می‌توانید طرح‌های گرافیکی، پوسترهای تبلیغاتی، کارت دعوت، فراخوان‌های نمایشگاهی و غیره را طراحی کنید. کنوا برای طراحی پُست و استوری‌های اینستاگرامی قوی‌ترین نرم افزار به حساب می‌آید. از کنوا می‌توانید برای شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز استفاده کنید.

3- نرم افزار Pablo

از نرم افزار پابلو می‌توانید برای تلفیق چند تصویر با هم استفاده کنید. با این نرم افزار این امکان را در دست دارید که تصاویر خود را با فیلترهای گوناگونی ایجاد کنید. پابلو از قابلیت بسیار بالایی برای قرار دادن کاملاً طبیعی لوگو بر روی تصاویر برخوردار است.

4- نرم افزار Befunky graphic designer

نرم افزارBefunky graphic designer  یکی دیگر از ابزارهای مفید برای ترکیب عکس‌ها است. اگر به دنبال خصوصی سازی تصاویر، افزودن نوشته به تصویر، اشتراک گذاری تصاویر در شبکه‌های اجتماعی، داشتن فریم‌های زیبا برای تصاویر و قابلیت کنترل افکت‌ها و جابجایی آنها هستید، به شما توصیه می‌کنیم که از این نرم افزار استفاده کنید.

بیش تر بخوانید:  آموزش پست کردن عکس و ویدیو در اینستاگرام

5- نرم افزار Grid and square maker

از جمله ویژگی‌های جالب توجه نرم افزار Grid and square maker این است که می‌توانید تصاویر خود را به صورت مربع ایجاد کنید و بدون آن که کیفیت آنها تغییر کنند، در پیج اینستاگرامی خود منتشر نمایید.

6- نرم افزار Inshot

اینشات یکی از جذاب‌ترین ابزارهای تولید محتوا برای اینستاگرام و شبکه‌های مجازی دیگر است. از جمله ویژگی‌های شگفت انگیز نرم افزار Inshot این است که از رابط کاربری بسیار ساده‌ای برخوردار است و کار کردن با آن بسیار ساده می‌باشد. اگر می‌خواهید به صورت حرفه‌ای اقدام به تولید محتوای ویدئویی و تصویری کنید، نرم افزار Inshot بهترین گزینه به حساب می‌آید. کاربر با این نرم افزار می‌تواند نور ویدئوهای خود را تنظیم کند و جلوه‌های ویژه‌ای را به آن اضافه نماید. نرم افزار Inshot به تخصص ویژه‌ای نیاز ندارد و به راحتی می‌تواند ویدیوها و تصاویر بسیار باکیفیتی را تولید کند.

نرم افزار Inshot

7- نرم افزار Lumen

لومن یکی از ابزارهای عالی برای تولید محتوای اینستاگرامی است که از آن برای ساخت ویدئو استفاده می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های نرم افزار لومن، هوش مصنوعی ویژه‌ای است که به کاربر امکان می‌دهد تا متنی را به آن ارائه دهد و این نرم افزار آن را به ویدئو تبدیل کند.

8- نرم افزار Imovie

نرم افزار Imovie به کاربر کمک می‌کند تا کلیپ های کوتاه اینستاگرامی تولید کند. معمولاً از نرم افزار ای‌مووی می‌توانید برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی و تولید سایر محتواهای اینستاگرامی استفاده کنید.

9- نرم‌ افزار App for type

اگر در زمینه تایپوگرافیک فعالیت می‌کنید، و یا به تایپوگرافیک علاقه دارید، نرم افزار App for type بهترین گزینه برای شما برای تولید محتوای متنی اینستاگرامی است. به عنوان بهترین ویژگی این نرم افزار باید به این نکته اشاره شود که کاربر می‌تواند متنی را بر روی کاغذ بنویسد و پس از عکس گرفتن از آن، عکس را بارگذاری کند تا نرم افزار، متن مربوطه را بر روی گوشی بنویسد.

نرم‌ افزار App for type

10- اپلیکیشن video splitter

همان طور که می‌دانید، برای انتشار فیلم در اینستاگرام باید آن را به بخش‌های یک دقیقه‌ای برش بزنید. اپلیکیشن  video splitter به کاربر این اجازه را می‌دهد که ویدئوهای اینستاگرامی خود را به برش‌های یک دقیقه‌ای تفکیک کند.

بیش تر بخوانید:  آموزش دانلود عکس و فیلم در اینستاگرام

11- نرم افزار snapseed

نرم‌افزار اسنپسید یکی از ابزارهای قدرتمند برای تولید محتواهای اینستاگرامی است. کاربر به وسیلۀ این نرم افزار می‌تواند تصاویر خود را به روش‌های گوناگون ویرایش و بخش‌های دلخواه عکس را حذف کند. قابلیت برتر نرم افزار Snapseed این است که با قلم‌موهای سیاه و سفید و نوستالژیک می‌تواند به خلق تصاویر بسیار زیبا بپردازد.

12- نرم افزار PICSART

از نرم افزار picsart می‌توانید برای تنظیم نور و ادیت تصاویر اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی دیگر استفاده کنید.

نرم افزار PICSART

13- نرم افزار Mojoo Art

اگر به دنبال ایجاد استوری‌های جذاب و متحرک با قابلیت دسترسی به بیش از ۵۰ قالب گوناگون و انتخاب سبک‌های نگارشی مختلف برای متن خود و دریافت خروجی‌های با کیفیت هستید، پیشنهاد می‌کنیم که از نرم‌افزار Majoo Art استفاده کنید.

نرم افزار Mojoo Art

14- نرم افزار CapCut

گاه برای تولید محتواهای تصویری نیاز به پرده سبز کروماکی دارید؛ ولی آن را در اختیار ندارید. لذا با استفاده از نرم افزار CapCut می‌توانید پس زمینه خود را اصلاح نمایید.

نرم افزار CapCut

15- نرم‌افزار  Adobe Audition

نرم افزار Adobe Audition یک نرم افزار همه فن حریف برای تولید محتواهای صوتی است که قابلیت ضبط و میکس صدا، حذف نویز و سایر صداهای اضافی محیط و ایجاد افکت‌های صوتی و غیره را دارد.

نرم‌افزار  Adobe Audition

16- نرم‌افزار  Audacity

نرم افزار Audacity از قابلیت‌هایی مثل ضبط و میکس صدا، ویرایش صدا و حذف صداهای اضافی برخوردار است و از کاربری بسیار ساده‌ای برخوردار می‌باشد. این نرم افزار را می‌توانید به صورت رایگان تهیه کنید.

17- اپلیکیشن Speaker Studio

این اپلیکیشن رایگان، ویژۀ ساخت پادکست و فایل‌های صوتی است و فقط بر روی دستگاه‌های اندرویدی اجرا می‌شود. با این اپلیکیشن می‌توانید به صورت زنده پادکست تولید و منتشر کنید.

اپلیکیشن Speaker Studio

18- اپلیکیشن VSCO

یکی از بهترین اپلیکیشن‌های ادیت عکس برای اندروید است که برای ویرایش تصاویر در موبایل امکانات بسیار زیادی دارد. این اپلیکیشن از ابزارهای پیشرفته‌ای برای ویرایش تصاویر و مقایسۀ آنها در حالت قبل و بعد از ویرایش و خرید افکت‌های جذاب از سازنده برخوردار می‌باشد.

19- نرم افزار  Adobe Premier

یک نرم افزار فوق‌العاده قدرتمند و حرفه‌ای است که قابلیت وارد کردن انواع فرمت‌ها، پشتیبانی از بیشتر فرمت‌های صوتی و تصویری، ساخت فیلم‌های بسیار با کیفیت، ایجاد افکت‌های جذاب و سازگاری با دوربین‌های دیجیتالی را دارد.

20- نرم‌افزار  Adobe After Effect

از این نرم افزار برای ایجاد افکت‌های جالب بر روی فیلم‌ها استفاده می‌شود. از جمله قابلیت‌های نرم افزار افتر افکت می‌توان به قابلیت ایجاد جلوه‌های متحرک، وجود افکت‌های فراوان، امکان لایه بندی کار (شبیه فتوشاپ)، کیفیت در ذخیره سازی، متحرک سازی اشیاء و وجود افکت‌های شبیه سازی اشاره کرد.

نتیجه گیری

در این مقاله لیست تمامی بهترین نرم افزارهای تولید محتوا در اینستاگرام را به شما معرفی کردیم. این ابزارها به شما کمک می کنند تا بتوانید به راحتی برای استوری و پست های اینستاگرامی خود محتواهای متنی، تصویری و ویدئویی جذاب تولید کنید. در صورتی که هر سوالی درباره هر کدام از نرم افزارهای بالا داشتید می توانید از متخصصان فارس محتوا سوال کنید.

امتیاز این صفحه: