تولید محتوا برای تمامی فضای مجازی و وب‌سایت‌های اینترنتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ اما صرف تولید هر محتوا با هر سطحی از کیفیت نمی‌تواند شما را به انتظارات و خواسته‌های خود از این کار برساند. در این پست می‌خواهیم شما را با بهترین منابع تولید محتوا آشنا کنیم. پس برای آشنایی با معتبرترین منابع تولید محتوا، این پست فارس محتوا را از دست ندهید.

منابع تولید محتوا

برخی از وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های اینترنتی هستند که از مدت‌ها پیش به کار تدوین و بارگذاری محتوا برای موضوعات مختلف می‌پردازند و به دلیل قدیمی و پر بازدید بودن، محتواهای ارزشمندی را در اختیار دارند. این سایت‌ها یا وبلاگ‌ها یکی از بهترین منابع تولید محتوا برای شما به حساب می‌آیند، که می‌توانید با استفاده از آنها محتواهای منحصر به فردی را تولید کنید.

البته این هشدار را در ابتدای مقاله به شما بدهیم که استفاده از وب‌سایت‌های فوق به معنی کپی‌برداری صرف از مطالب آنها نیست؛ بلکه با مراجعه به این وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها می‌توانید به ایده‌های جذاب و جالبی برای محتوانویسی دست پیدا کنید. در این مقاله تلاش می‌کنیم تا شما را با بهترین منابع تولید محتوا آشنا کنیم تا بتوانید به محتواهای متنی باکیفیتی دست پیدا کنید.

 

بیش تر بخوانید:  بهترین ایده های تولید محتوا

لیست مهم ترین منابع تولید محتوا

در نوشتن تولید محتوا انتخاب منبع بسیار مهم است و باید در این مساله دقت بسیار زیادی داشته باشید. در غیر این صورت، به دلیل اینکه مرجع نادرست انتخاب کرده اید، محتوای باکیفیتی را برای کاربران تان تولید نخواهید کرد. در ادامه بهترین منابع تولید محتوا را به شما معرفی می کنیم که قطعا می توانند به شما کمک کنند.

لیست مهم ترین منابع تولید محتوا

منابع تولید محتوا در حوزه های گوناگون

سایت های زیر در تمامی حوزه ها و موضوع ها به عنوان منابع معتبر در دنیا شناخته می شوند. خیلی از این منابع چندزبانه هستند و هم می توانید به زبان فارسی و هم خارجی در آن ها سرچ کنید و محتوای مورد نظرتان را پیدا کنید.

1- سایت ویکی پدیا (WIKIpedia)

ویکی پدیا از آن دسته از سایت‌های چند زبانه ای است که می‌تواند برای هر موضوعی در هر زمینه ای اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار دهد. ویکی پدیا مثل تمامی سایت‌های دیگر برای کپی برداری مناسب نیست. چون بسیاری از مردم به راحتی مطالب آن را برداشت و با یک ادیت ساده دست به تولید محتوا می‌زنند. در واقع ارزش واقعی ویکی پدیا به ایده و نگاهی است که به کاربر می‌دهد و با توجه به آن شخص دست به تولید محتوا می‌زند. اگر بنا به هر دلیل به خود مطالب ویکی پدیا بسنده نمی‌کنید، می‌توانید به منابعی که در انتهای هر مطلب قید کرده مراجعه کنید و مطالب منحصر به فردتری را از آن برداشت نمایید.

2- سایت ردیت (reddit)

ردیت یکی از آن دسته از سایت‌هایی است که چند زبانه است و محتواهای زیادی را در حوزه های گوناگون تولید و ارائه می‌کند. بنابراین، در هر زمینه ای اگر به دنبال مطلب هستید و می خواهید کسب و کارتان را رشد دهید،محتواهای ردیت بسیار کاربردی است. در این سایت به هیچ وجه نمی توانید محتواهای بی کیفیت پیدا کنید و همواره مطالب به روز دنیا را در این جا با یک سرچ کوچک میی توانید مطالعه کنید.

3- سایت ویکی هو (WIKIhow)

یکی دیگر از منابع معتبر چند زبانه برای تولید محتوا در تمامی حوزه‌های مختلف است که رویکرد اصلی این سایت، رویکرد آموزشی و کار با وسایل مختلف است. به عنوان مثال برای راه اندازی یا تعمیرات سبک لوازم منزل می‌توانید از سایت ویکی‌هو کمک بگیرید. ویکی هو با پیشوند “ویکی” که شبیه ویکی پدیا است، به پاسخ‌گویی به پرسش‌هایی می‌پردازد که با “چگونه” (how) آغاز می‌شوند. مثلاً در سایت ویکی هو می‌توانید مطالب آموزشی در مورد دنیای خودرو، رایانه و اینترنت، سبک زندگی، هنر، اقتصاد و بازار سرمایه، حیوانات خانگی، باغبانی، مواد غذایی، رویدادهای ورزشی، و غیره را پیدا کنید.

4- سایت نمناک

نمناک نیز منبع بسیار خوبی برای تولید محتوا به زبان فارسی است و در هر زمینه‌ای دارای محتوای از پیش طراحی شده می‌باشد. کافیست به سایت نمناک مراجعه کنید و با توجه به زمینۀ کاری و موضوعی که به دنبال تولید محتوا هستید، به ایده‌پردازی و گرفتن تم‌های مناسب بپردازید و محتوای یونیک و منحصر به فردی را تولید کنید.

5- سایت GIPHY for Chrome

این سایت انگلیسی زبان با دارا بودن بیش از ۳۰۰ هزار کاربر می‌تواند در موضوعات مورد نظر شما، اقدام به ارائۀ بانک مفصلی از گیف‌های مرتبط با موضوع شما نماید. لذا چنان‌چه در مورد موضوع خاصی نیاز به محتوای تصویری از نوع گیف دارید، می‌توانید آن را از سایت GHIPY for Chrome برداشت نمایید.

5- سایت science direct

science direct، یکی از بهترین منابع برای تولید محتوا است چرا که می‌توانید مقالات و کتاب هایی در موضوعات مختلفی از جمله راه اندازی کسب و کار، بازاریابی در شبکه‌های مجازی، بازاریابی محتوا، بازاریابی اینترنتی، روش های افزایش فروش و افزایش سهم بازار و موضوعات متنوع دیگری را از آن تهیه نمایید.

 

بیش تر بخوانید:  نکاتی برای تولید محتوای با کیفیت و ارزشمند

معتبرترین سایت ها در حوزه تولید محتوا و سئو

اگر می خواهید در حوزه تولید محتوا و سئو لیست معتبرترین سایت ها را داشته باشید، ما به صورت موردی لیست آن ها را در اختیارتان قرار می دهیم. با یک سرچ کوچک می توانید وارد سایت مربوطه شوید و محتواها را مطالعه کنید. اکثر این ها به زبان انگلیسی هستند و به عنوان مرجع در حوزه تولید محتوا و سئو شناخته می شوند.

  • هاب اسپات (Hub Spot)
  • کانتنت کینگ (Content King)
  • سمراش (SEMrush)
  • ای اچ رف (Ahref)
  • الکسا (Alexa)
  • ماز (Moz)
  • بک لینکو (Backlinko)
  • کپی بلاگر (Copyblogger)
  • سرچ اینجین لند (search engine land)
  • سرچ اینجین ژورنال (search engine journal)

معتبرترین سایت ها در حوزه تولید محتوا و سئو

نکات عمده در استفاده از منابع تولید محتوا

شما برای تولید محتوا، سایت‌های اینترنتی و گزینه‌های زیادی را در پیش رو دارید، که ما در اینجا به تعدادی از آنها اشاره کردیم. اما در زمان مواجهه با هر یک از این سایت‌ها باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا خروجی شما از بالاترین کیفیت برخوردار باشد.

نکات عمده در استفاده از منابع تولید محتوا

1- اعتبار مطالب

مطالبی که از سایت های تولید محتوا برداشت می‌کنید، باید منطبق با واقعیت‌ها و سازگار با منطق باشند و از هر گونه دروغ، بزرگ‌نمایی و ایجاد شبهه دور باشند.

2- جدید بودن اطلاعات

فراموش نکنید کاربران شما کاری با اطلاعات تاریخ گذشتۀ قدیمی و جعلی ندارند و استفاده از اطلاعات قدیمی برای کسب و کار شما می‌تواند حکم یک نوع خودکشی کاری را داشته باشد. این موضوع به ویژه در مورد سایت‌هایی که پیرامون فناوری‌های روز و دستاوردهای علمی و پزشکی فعالیت می‌کنند، از اهمیت دو چندانی برخوردار است.

3- بهبود مطالب

همه مطالبی که برداشت می‌کنید برای کاربران شما مناسب نیستند. لذا باید با توجه به ذائقۀ آنها اقدام به اصلاح و بهبود مطالب و ویرایش عمیق آنها نمایید.

4- ترجمۀ مطالب

چنان‌چه تمایلی به استفاده از محتواهای زبان فارسی و ادیت مجدد آنها ندارید، می‌توانید با سرچ یا برون سپاری فرآیند دانلود مقالات انگلیسی اقدام به ترجمه، ادیت و سپس سئوی آنها نمایید؛ تا همواره از محتوای صددرصد یونیک و جدید در وب‌سایت یا وبلاگ خود استفاده نمایید.

 

بیش تر بخوانید:  بهترین ابزارهای تولید محتوا

نتیجه گیری

اگر بنا به هر دلیل امکان استفاده از منابع تولید محتوا به زبان فارسی را ندارید، می‌توانید با برون سپاری آنها به سایت‌های اینترنتی معتبر در زمینه تولید محتوا همواره از محتوای یونیک استفاده کنید. فارس محتوا به عنوان بزرگ‌ترین و معتبرترین سایت‌ اینترنتی خدمات تولید محتوا در تمامی زمینه‌ها آماده همکاری با افراد، سازمان‌ها و کلیۀ وب سایت‌های ارائه دهنده خدمات یا تولید کننده محتوا می‌باشد. ما با کمترین هزینه تولید محتوا و با استفاده از یک تیم حرفه‌ای از مترجمان و نویسندگان آمادگی ارائه محتوای یونیک و جدید با بالاترین کیفیت را دارد.

5/5 - (1 امتیاز)