همراهان عزیز فارس محتوا، امنیت اینستاگرام بسیار حائز اهمیت می‌باشد. لطفا به نکاتی که در ادامه ذکر می‌شوند توجه داشه باشید تا از هک شدن اکانت اینستاگرام و فاش شدم اطلاعاات محرمانه خود جلوگیری کنید. مطمئن باشید اگر تمامی موارد پایین را رعایت کنید امنیت پیج اینستاگرام  خود را تضمین کرده‌اید. پس خیلی سریع و بدون اتلاف وقت می‌رویم سراغ نکات.

 

انتخاب پسورد قوی

سعی کنید از رمز عبور قوی و پیچیده استفاده کنید. رمز عبور شما بهتر است تلفیقی از حروف کوچک و بزرگ، اعداد، علامت ها و کاراکترها باشد.
انتخاب و ساختن رمزی که ترکیبی از اسم خودتان، شماره تلفن، تاریخ تولد و… است، ریسک بزرگی دارد و اشتباه است اگر فکر می‌کنید احتمال اینکه کسی پسورد شما را حدس بزند بسیار کم است.
با این مدل رمز اکانت شما در معرض هک قرار می‌گیرد!از رمز عبور یکسان برای اکانت‌های محتلف استفاده نکنید. با این کار، اگر برای یکی از پیج‌های شما مشکل امنیتی پیش بیاید، بقیه هم درگیر می‌شوند.

 

چطور اکانت اینستاگرام خود را خصوصی (Private) کنیم؟

تنظیمات اینستاگرام

اگر اکانت اینستاگرام شما مربوط به کسب و کارتان نیست حتما آن را پرایوت یا خصوصی کنید. زیرا درصورت به اشتراک گذاری عکس‌ها و اطلاعات شخصیتان امکان دارد افراد متفرقه از آنها سو استفاده کنند.

برای این منظور طبق عکس و مراحل زیر عمل کنید.

 • وارد Profile حساب کاربری‌تان شوید
 • روی گزینه EDIT YOUR PROFILE کلیک کنید
 • در پایین پنجره باز شده روی گزینه Posts are Private کلیک کنید
 • مطمئن شود رنگ دکمه Posts are Private آبی شده است به معنی در حالت فعال بودن می‌باشد.

حالا می‌توانید مطمئن شوید فقط افرادی که شما را Follow می‌کنند، می‌توانند محتویات پیج شما را ببینند.

 

فعالیت‌های ورودی را کنترل کنید

آموزش تنظیمات اینستاگرام

برای امنیت بیشتر پیج اینستاگرام، به بخش تنظیمات اینستاگرام بروید. سپس از بخش Security به Login Activity بروید.

در این قسمت مکان‌هایی را نشان می‌دهد که از آنجا به حساب کاربری اینستاگرام شما وارد شده‌اند. می‌توانید مکان فعلی خود را تأیید کنید و به فعالیت‌های قبلی نگاه کنید. اگر مکان‌هایی وجود دارد که شما آنها را نمی‌شناسید، رمز عبور خود را تغییر دهید.

چگونه تایید دو مرحله ای اینستاگرام را فعال کنم؟

امنیت اینستاگرام

تایید هویت دو مرحله ای (Two-Factor-Authentication) به عنوان یک عامل امنیتی مضاعف برای حفاظت از پیج شما عمل می‌کند. در صورتی که شخص دیگر رمز حساب اینستاگرام شما را متوجه بشود، باز هم نمی تواند وارد پیج شما بشود. چرا که نیاز به یک فاکتور دوم برای ورود دارد.

فاکتور دوم یک کد منحصر به فرد و قابل انقضا می‌باشد که شما توسط پیامک آن را دریافت خواهید کرد. پیج اینستاگرام شما هر وقت توسط هر دستگاه دیگر لاگین شود، شما باید این کد را وارد کنید.

البته این به معنای آن نیست که دیگر به یک پسورد قوی برای حساب خود نیاز ندارید، بنابراین این موضوع را نیز نادیده نگیرید.

برای فعال کردن تایید دو مرحله ای اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به صفحه پروفایل خود بروید.
 2. بالای صفحه روی همبرگر منو بزنید.( سه خط موازی که به صورت افقی روی هم سوار شده اند) و Settings را انتخاب کنید.
 3. در قسمت Privacy and security می توانید Two-Factor-Authentication را انتخاب کنید و در صفحه بعد get started را بزنید.
 4. در صفحه بعد دو روش به شما پیشنهاد داده می شود:

از طریق پیامک به شماره ای که اعلام می کنید کدی برای شما ارسال می شود. با وارد کردن کد شماره خود را تایید کنید. از این به بعد هر گاه از یک گوشی دیگر قصد وارد شدن به پیج خود را داشتید یک کد تایید هم از طریق پیامک برای شما ارسال می شود. در ضمن، اینستاگرام پنج کد دیگر در اختیار شما قرار می دهد تا هنگامی که گوشی شما در دسترس نبود از این کدها استفاده کنید.

 

چگونه موقعیت مکانی اینستاگرام را غیرفعال کنم؟

غیر فعال یا خاموش کردن سرویس لوکیشن (موقعیت مکانی) اینستاگرام، یکی از قدم های مهم دیگر در جهت افزایش امنیت پیج است. این به شما کمک می‌کند که مسائل مهم و خصوصی خود را از دست سارقان مخفی کنید.

توجه داشته باشید؛ وقتی که شما همیشه موقع انتشار پست، لوکیشن یا موقعیت مکانی خود را نیز با عکس خود منتشر می‌کنید (مثلا زمان هایی که سر کار هستید یا به مسافرت رفته اید) دزدان به راحتی می توانند رفت و آمد شما را زیر نظر گرفته و به خانه یا دفتر کار شما دستبرد بزنند.

بنابراین، اولین قدم برای قربانی نشدن رفتن به تنظیمات موبایل و خاموش کردن سرویس موقعیت مکانی برای اینستاگرام است.

چنانچه برخی از عکس های قبلی تان همراه با موقعیت مکانی است ببرای حذف آن مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. عکس هایی که در اینستاگرام به این شکل هستند را پیدا کنید.
 2. گزینه منو را در کنار عکس انتخاب کنید. (بالا سمت راست سه نقطه) و در پنجره باز شده Edit را انتخاب کنید.
 3. قسمت موقعیت مکانی را خالی کنید و تیک آبی را بزنید.

 

چطور فالوورهایی که نمیشناسم را بلاک کنم؟

اگر از ابتدای فعالیت در اینستاگرام فقط افراد آشنا را ادد نکنید به احتمال زیاد برایتان پیش آمده است که در میان فالوورها افراد غریبه ای پیدا شوند زیر پست های شما مطالب نامرتبط بنویسند که شما خوشتان نمی آید یا محتوایی را به اشتارک بگذارند و شما را تگ یا منشن کنند که برای شما اذیت کننده باشد. در این شرایط شما مجبور خواهید شد که آن ها را بلاک کنید تا دیگر نتوانند باعث آزرده خاطر شدن شما بشوند.

برای بلاک کردن این افراد مراحل زیر را باید دنبال کنید:

 1. لیست فالوورها را در صفحه پروفایل باز کنید.
 2. کاربری که می خواهید بلاک کنید انتخاب کنید و به پروفایل او بروید.
 3. بر روی منو بالای صفحه بزنید. ( سه نقطه)
 4. در پنجره جدید Block را انتخاب کنید.

 

تنظیمات امنیتی استوری

امنیت اینستاگرام

کنترل دسترسی به محتوای خاص بسیار لازم و کاربردی است. این یکی از موارد عالی و دلیلی برای امنیت داشتن اینستاگرام است. شما می‌توانید استوری اینستاگرام خو را از کاربران خاصی پنهان کنین یا برخی از آنها را فقط با لیست دوستان نزدیک (close friends) خود به اشتراک بگذارید و کاری کنین که از چشم دیگر فالوورهایی که در لیست دوستان نزدیک انتخاب نکردین مخفی بمانند. همینطور گزینه پاسخ به آنها را هم می‌توانید محدود یا کاملاً غیرفعال کنید. همه‌ی این موارد رو می‌توانید در بخش حریم خصوصی، در بخش Story انجام بدین. در آنجا نیز می‌توانید این امکان را که خوانندگان استوری شما بتوانند آن را در صفحه خودشان به اشتراک بگذارند محدود کنید.

 

سخن آخر

از اینکه تا انتهای مقاله همراه فارس محتوا بودید کمال تشکر را داریم. اگر درمورد مطالب گفته شده هرگونه ابهام یا پرسشی دارید، در قسمت نظرات مطرح کنید تا ما نیز با اشتیاق کامل پاسختان را بدیم که مشکلتان برطرف شود.

امتیاز این صفحه: